Nieruchomości komercyjne w Krakowie – typy budynków

Ofertę krakowskich nieruchomości komercyjnych z powodzeniem można podzielić na dwie odrębne grupy. Firmy mogą korzystać z zabytkowych budynków o imponujących fasadach lub ulokować swoich pracowników w innowacyjnych biurowcach. Oba typy nieruchomości mają dosyć jasne zalety i mankamenty.

Zabytkowa architektura

W Krakowie naturalnie nie brakuje adresów, gdzie biura lub sklep można umieścić w lokalizacji o wielowiekowej historii. Nie każde miasto może pochwalić się przed inwestorami taką ofertą. Zabytkowa architektura ma przynosić firmie prestiż i tworzyć wrażenie światowej marki. Ma niestety istotne wady. Na pomieszczenia komercyjne w zabytkowych kamienicach stać jedynie bogate przedsiębiorstwa, które mogą sobie pozwolić na solidny remont nieruchomości. Jednak późniejszy splendor takiej lokalizacji biznesowej silnie przekłada się na wartość marketingową produktów.

Nowoczesne biurowce

Poza obszarem starszej zabudowy z gruntu wyrastają średniej wielkości biurowce z przeszklonymi frontami. Jest niegasnący popyt na tego typu nieruchomości komercyjne w Krakowie, szczególnie wśród zagranicznych spółek tworzących regionalne odziały na terenie miasta. Towarzyszą im parkingi podziemne i naziemne, które powodują, że pracownicy dużo sprawniej mogą docierać do tych nieruchomości niż do zabytkowych budynków w ścisłym rdzeniu miasta. Oczywiście są to budynki mające zaledwie po kilka lat, zatem nie trzeba inwestować w remonty, a przeprowadzka firmy może zostać zorganizowana w znacznie krótszym czasie.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*